sobota, 3 sierpnia 2019

Pielgrzymka


 Czas wakacyjnych pieszych pielgrzymek na Jasną Górę już się rozpoczął. Kilkakrotnie brałyśmy w nich udział indywidualnie i wspólnotowo, teraz z rożnych przyczyn nie możemy, ale wspomnienia, sentyment, wdzięczność za ten czas łaski pozostały. Każda z nas ma też swoją osobistą i wyjątkową relację z Maryją, zwłaszcza w ikonie Czarnej Madonny... 

W sobotę 3 sierpnia rusza lubelska pielgrzymka na Jasną Górę. 

Zasiliłyśmy Fundusz "Idę z tobą" podając intencję dziękczynną za 30 lat obecności dominikanek bezhabitowych w Polsce z prośbą o dar powołań. Ktoś będzie się modlił za nas, a my - jako pielgrzymi duchowi - wesprzemy go i innych pielgrzymów, by dotarli szczęśliwie na Jasną Górę. Kto chce i może, niech dołącza :). 

Agnieszka i Danuta


Modlitwa pielgrzyma duchowego

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty kazałeś Abrahamowi wyjść z jego ziemi i rodzinnego domu, Ty strzegłeś go bezpiecznie na wszystkich drogach jego pielgrzymowania.
Otaczaj opieką tych, którzy pielgrzymują i modlą się również w moich intencjach, bądź im w drodze towarzyszem i pociechą, w przeciwnościach obrońcą, aby za Twoim przewodnictwem pomyślnie dotarli do celu i szczęśliwie wrócili do woich domów. Amen.