Dni skupienia i rekolekcje

Najbliższe rekolekcje odbędą się we wrześniu. Szczegóły wkrótce.

Poprzednie rekolekcje odbyły się we wrześniu 2018 w Krakowie: http://misjonarkiszkoly.blogspot.com/2018/07/rekolekcje-biblijne-milosc-za-darmo.html. Chwilowo nie proponujemy kolejnych.

Od 22 grudnia 2018 do 6 stycznia 2019 w Rzymie trwała kapituła generalna naszego zgromadzenia. W związku z tym nie organizowałyśmy rekolekcji „Sylwester w klasztorze”.
Jak Bóg da, zapraszamy na Sylwestra w tym roku! J

Ogólnie o prowadzonych przez nas rekolekcjach i dniach skupienia


W naszych domach w Lublinie i w Krakowie organizujemy rekolekcje i dni skupienia dla młodych kobiet i dziewczyn. Są to zazwyczaj kilkudniowe tzw. rekolekcje "zamknięte", bo w czasie ich trwania uczestniczki mieszkają w naszym domu. Zostawiają za drzwiami swoje sprawy i problemy, wyłączając laptopy, komórki itp.... Starają się o trwanie w ciszy serca i głowy, ale też wyciszenie w relacjach z innymi. Wszystko po to, żeby maksymalnie wykorzystać czas na "intensywniejsze" bycie z Panem Bogiem, z samą sobą i z nami; na zatrzymanie się w życiu i przemodlenie pewnych spraw.
W czasie każdych rekolekcji podejmujemy temat rozeznawania własnego powołania do świętości.

Co trzeba przywieźć ze sobą, jeżeli przyjeżdża się na rekolekcje: Pismo Święte, różaniec, brewiarz (jeżeli ktoś ma), obuwie na zmianę, śpiwór (lub pościel). Opłata za udział: dobrowolna ofiara do skarbonki.

#dominikankirekolekcje
#misjonarkiszkoly