Dni skupienia i rekolekcje

W związku z przygotowaniami do tegorocznej kapituły generalnej naszego zgromadzenia informacje o tegorocznych rekolekcjach pojawią się w blogu w późniejszym terminie.


Ogólnie o prowadzonych przez nas rekolekcjach i dniach skupienia


Kilka razy do roku w naszych domach w Lublinie i w Krakowie organizujemy rekolekcje i dni skupienia. Są one przeznaczone tylko młodych kobiet i dziewczyn. Są to zazwyczaj tzw. rekolekcje "zamknięte", bo w czasie ich trwania uczestniczki mieszkają w naszym domu. Zostawiają za drzwiami swoje sprawy i problemy, wyłączając laptopy, komórki itp.... Starają się o trwanie w ciszy serca i głowy, ale też wyciszenie w relacjach z innymi. Wszystko po to, żeby maksymalnie wykorzystać czas na "intensywniejsze" bycie z Panem Bogiem, z samą sobą i z nami; na zatrzymanie się w życiu i przemodlenie pewnych spraw.
W czasie każdych rekolekcji podejmujemy temat rozeznawania własnego powołania do świętości.
Ostatnie rekolekcje odbyły się w Krakowie - https://misjonarkiszkoly.blogspot.it/2017/11/gdzie-jest-twoj-skarb-sylwester-w.html.

Co trzeba przywieźć ze sobą, jeżeli przyjeżdża się na rekolekcje: Pismo Święte, różaniec, brewiarz (jeżeli ktoś ma), obuwie na zmianę, śpiwór (lub pościel). Opłata za udział: dobrowolna ofiara do skarbonki.