Rekolekcje i świadectwa po rekolekcjach

Rekolekcje z cyklu "Sylwester w klasztorze" w tym roku odbędą się 
w formie rekolekcji internetowych:  

"W każdej sytuacji dziękujcie" (1 Tes 5,18)


Szczegóły tu  http://misjonarkiszkoly.blogspot.com/2020/12/sylwestrowe-rekolekcje-internetowe-w.html. Informacja jest też na naszym Facebooku https://www.facebook.com/misjonarkiszkoly/


Świadectwa po poprzednich rekolekcjach

Na pytanie: "Czy te rekolekcje pomogły Ci w życiu wiarą? W jaki sposób?" dostałyśmy między innymi takie odpowiedzi:

"Tak, pokazały jak ważne jest Słowo Boże, jak bardzo może ono pomagać w codziennych wyborach i prowadzić. Pomogły zatopić się w Panu i przyblizyć do niego". 

 "Wiele rzeczy mi się poukładało w myśleniu o powołaniu, a jednymi ze szczególnie ważnych słów były te o wierze, pytanie, jakie ma miejsce w moim życiu wiara i czy do niej się odnoszę, kiedy napotykam na bariery i trudności". 

 "Pomogly mi uwierzyc, ze w ciezkich momentach Bog jest ze mna mocno i nie oczekuje ode mnie czegos niemozliwego, ze Jest delikatny i jak prawdziwy gentelman czeka na moje "tak". Rozumiem jeszcze bardziej, ze wiara rodzi sie kazdego dnia na nowo i to jest najpiekniejsze doswiadczenie jakie moge sobie wyobrazic bo kojarzy mi sie z wiecznoscia".

 "Te rekolekcje przede wszystkim ukazały to, że Bóg powołuje zwyczajne osoby do "nie zwyczajnych" rzeczy...głównie do świętości. Że problemy, trudne sytuacje zawsze będą ale Bóg chce nam pomagać a nasza niemoc nie skreśla nas. Wypełnianie woli Bożej w moim życiu jest najważniejsze....a lęk przed nieznanym nie ma znaczenia jak się wybrało Boga."

"Najcenniejsze na tych rekolekcjach było to, że mogłam wrócić do podstaw - właśnie do oparcia się na wierze Bogu i że każde powołanie powinno być wyborem nie ze względu na coś innego, lecz na Chrystusa. Taka chrześcijańska "podstawówka", którą czasami trzeba powtórzyć:) "

Ogólnie o prowadzonych przez nas rekolekcjach 

W naszych domach w Lublinie i w Krakowie organizujemy rekolekcje i dni skupienia dla młodych kobiet i dziewczyn. Są to zazwyczaj kilkudniowe tzw. rekolekcje "zamknięte", bo w czasie ich trwania uczestniczki mieszkają w naszym domu.