wtorek, 31 maja 2016

Czas dziękowania

Zawsze jest za co dziękować. Ale dziś tych powodów jest więcej. 

Dziś w sposób szczególny dziękowałyśmy za życie naszej Matki, Luigii Tincani. Zmarła dokładnie 40 lat temu, 31 maja 1976 roku. Dlatego dzień dzisiejszy był okazją do dziękowania za wszelkie dobro, jakiego doświadczyłyśmy od niej, a przez nią od Pana Boga. Przede wszystkim za łaskę wspólnego powołania na drodze do świętości. 

Dziękowałyśmy za śliczne świeże kwiaty do kaplicy, którymi zostałyśmy obdarowane. Lilia, róże, piwonie. Coś niesamowitego - co jedno to piękniejsze! Jedna pani na moją uwagę, że kwiaty od niej stoją zawsze nadłużej, odparła ze łzami w oczach: "bo z miłością darowane". 

Dziękowałyśmy za dziesiąty rok naszej obecności w Krakowie, który właśnie dziś się zakończył. 1 czerwca 2006 roku do naszego domu w Krakowie przeprowadziły się z Lublina dwie pierwsze siostry: Anna Maria i Ola. Od tamtego dnia liczymy historię Domu św. Jacka przy ul. ks. F. Machaya w Krakowie. 

I dostałyśmy podziękowania. Podziękowania za kolejną edycję kursu włoskiego dla początkujących, która właśnie dziś się zakończyła. Nasza niestrudzona Anna Maria wzbudziła u niektórych prawdziwy entuzjazm dla nauki języka włoskiego. A na koniec dostała dyplom "Dla najlepszej nauczycielki świata". I pytanie: Kiedy ​po wakacjach będzie ciąg dalszy?

Sabina


-- 
Unia św. Katarzyny ze Sieny - Misjonarki Szkoły
ul. ks. F. Machaya 24
30-135 Kraków
tel. (12) 63 663 77