piątek, 21 października 2016

Darmowe lekcje włoskiego - edycja 2016/2017


Po raz kolejny w naszym domu w Krakowie ruszają darmowe lekcje włoskiego

Lekcje są naprawdę bezpłatne. Jedyne koszty, jakie ponoszą uczestnicy, wynikają z konieczności drukowania przed lekcją, we własnym zakresie, materiałów przesłanych mailem.

Tym razem startują trzy grupy na trzech różnych poziomach. Dwie z nich poprowadzi nasza siostra Anna Maria, Włoszka, nauczycielka włoskiego i łaciny. Zajęcia odbywają się tylko i wyłącznie w godzinach wieczornych, o stałej porze, w naszym domu przy ul. ks. Ferdynanda Machaya 24 w Krakowie (tu można sprawdzić, jak do nas dojechać http://krakow.jakdojade.pl/). 

W lekcjach mogą uczestniczyć jedynie osoby zapisane do danej grupy. Ilość osób w grupie - ograniczona.

1. Grupa początkująca: zajęcia  we wtorki, od godz. 20:30 do 21:30. Tylko dla osób, które nie znają nawet podstaw języka. Pierwsza lekcja 8 listopada.
Link do ankiety dla chętnych do grupy początkującej: 
https://goo.gl/forms/H9IWsSIWNrSWiHNE2

2. Grupa kontynuująca naukę na poziomie podstawowym (dla osób, które znają podstawy języka; kontynuacja zeszłorocznej grupy wtorkowej). Zajęcia we wtorki, od godz. 20:30 do 21:30 Pierwsza lekcja 8 listopada. 
Do uczestnictwa w grupie kontynuującej naukę na poziomie podstawowym konieczna jest znajomość podstawowych słówek oraz umiejętność radzenia sobie z następującymi zagadnieniami z gramatyki:       
·       i nomi
·       gli articoli
·       gli aggettivi
·       le preposizioni semplici e articolate
·       il presente indicativo
·       il passato prossimo
·       la particella "ci"
Link do ankiety dla chętnych do grupy na poziomie podstawowym - kontynuacja (grupa 2): https://goo.gl/forms/p1RXCyq1wcE8UGE92

3. Grupa kontynuująca naukę na poziomie ponadpodstawowym – zajęcia we środy, od godz. 20:30 do 21:30. Kontynuacja zeszłorocznej grupy czwartkowej. Pierwsza lekcja 9 listopada. 
Do uczestnictwa w tej grupie kontynuującej naukę konieczna jest znajomość języka pozwalająca na komunikowanie się w prostych sytuacjach oraz umiejętność radzenia sobie z następującymi zagadnieniami z gramatyki:  
·       il presente indicativo
·       il passato prossimo
·       la particella "ci"
·       le preposizioni semplici e articolate
·       il futuro semplice e anteriore
·       i possessivi
·       i pronomi diretti, indiretti, combinati
·       l'imperfetto indicativo
·       i verbi riflessivi
Link do ankiety dla chętnych do grupy na poziomie ponadpodstawowym (grupa 3)https://goo.gl/forms/5XgGiEYWu4tYGttj1

Ważne uwagi:

1.     Rekrutacja do grup jest przeprowadzana na podstawie ankiet wypełnianych przez osoby zainteresowane. Każda grupa ma inną ankietę. (Linki do ankiet: zobacz wyżej) 
2.     Zgłoszenia przyjmujemy do końca października. O wynikach rekrutacji poinformujemy mailowo. 
3.     Wypełnienie ankiety nie jest równoważne z przyjęciem do grupy. Chętnych do grupy początkującej jest zawsze za dużo.
4.     Jeżeli komuś bardzo zależy, ma specjalną motywację do nauki włoskiego, a nie stać go na kursy itp., to jest proszony o wyraźne wpisanie tego do ankiety
5.     Samo uczestnictwo w zajęciach nie wystarczy, żeby nauczyć się nawet podstaw języka; do tego potrzebna jest systematyczna praca własna. Jeżeli Pan / Pani nie będzie w stanie uczyć się materiału z lekcji, to może lepiej zostawić miejsce w grupie komuś innemu?
6.     Grupy pierwsza i druga rzeczywiście spotykają się tego samego dnia i o tej samej godzinie (mają różnych prowadzących).
7.     Uczestnicy przyjęci do grupy będą systematycznie otrzymywać drogą e-mailową materiały do wydrukowania przed zajęciami.
8.     Zajęcia zaczynają się o dwudziestej trzydzieści i kończą o dwudziestej pierwszej trzydzieści. Będziemy wdzięczne za przyjście kilka minut wcześniej i przyniesienie swoich kapci. :)


Więcej informacji pod adresem e-mail: misjonarkiszkoly2[@]gmail.com (Nawiasy w adresie są do usunięcia). Prosimy o podanie w mailu, o którą grupę chodzi. 
Zapraszamy!


Misjonarki Szkoły z Krakowa
(siostry dominikanki bezhabitowe)