Rekolekcje i świadectwa po rekolekcjach

Z racji obecnej sytuacji w najbliższym czasie nie organizujemy rekolekcji.

Ostatnie rekolekcje odbyły się w grudniu 2020 roku - były to rekolekcje prowadzone przez Internet http://misjonarkiszkoly...sylwestrowe-rekolekcje-internetowe-w.html

Dziewczynom i młodym kobietom proponujemy internetowe spotkania nad Słowem Bożym, tzw. Wieczory z Markiem. W czasie spotkań czytamy Ewangelię według św. Marka i dzielimy się przeczytanym Słowem. Grupa jest półotwarta - obowiązują zapisy na spotkanie. Informacje pod linkiem http://misjonarkiszkoly.../wieczory-z-markiem-biblijne-spotkania.html. 

Nasze informacje można też śledzić na Facebooku https://www.facebook.com/misjonarkiszkoly/

Świadectwa po rekolekcjach

Na pytanie: "Czy te rekolekcje pomogły Ci w życiu wiarą? W jaki sposób?" dostałyśmy między innymi takie odpowiedzi:

"Tak, pokazały jak ważne jest Słowo Boże, jak bardzo może ono pomagać w codziennych wyborach i prowadzić. Pomogły zatopić się w Panu i przyblizyć do niego". 

 "Wiele rzeczy mi się poukładało w myśleniu o powołaniu, a jednymi ze szczególnie ważnych słów były te o wierze, pytanie, jakie ma miejsce w moim życiu wiara i czy do niej się odnoszę, kiedy napotykam na bariery i trudności". 

 "Pomogly mi uwierzyc, ze w ciezkich momentach Bog jest ze mna mocno i nie oczekuje ode mnie czegos niemozliwego, ze Jest delikatny i jak prawdziwy gentelman czeka na moje "tak". Rozumiem jeszcze bardziej, ze wiara rodzi sie kazdego dnia na nowo i to jest najpiekniejsze doswiadczenie jakie moge sobie wyobrazic bo kojarzy mi sie z wiecznoscia".

 "Te rekolekcje przede wszystkim ukazały to, że Bóg powołuje zwyczajne osoby do "nie zwyczajnych" rzeczy...głównie do świętości. Że problemy, trudne sytuacje zawsze będą ale Bóg chce nam pomagać a nasza niemoc nie skreśla nas. Wypełnianie woli Bożej w moim życiu jest najważniejsze....a lęk przed nieznanym nie ma znaczenia jak się wybrało Boga."

"Najcenniejsze na tych rekolekcjach było to, że mogłam wrócić do podstaw - właśnie do oparcia się na wierze Bogu i że każde powołanie powinno być wyborem nie ze względu na coś innego, lecz na Chrystusa. Taka chrześcijańska "podstawówka", którą czasami trzeba powtórzyć:) "

Ogólnie o prowadzonych przez nas rekolekcjach 

W naszych domach w Lublinie i w Krakowie organizujemy rekolekcje i dni skupienia dla młodych kobiet i dziewczyn. Są to zazwyczaj kilkudniowe tzw. rekolekcje "zamknięte", bo w czasie ich trwania uczestniczki mieszkają w naszym domu. 

WYDARZENIA ARCHIWALNE:
rekolekcje internetowe "W każdej sytuacji dziękujcie!" (grudzień 2020):


rekolekcje stacjonarne: